Příslušenství

Nerezové kouřovody VLE

Pokud potřebujete připojit ke komínu např. krbová kamna, krbovou vložku, kotel, nebo jiný spotřebič, můžete použít nerezový kouřovod typu VLE.

V sortimentu je pamatováno na různé druhy paliv i na nejrůznější požadavky na tvar vedení spalin od spotřebiče do komínu. Pokud je to nutné, je po dohodě možné navrhnout sestavu potřebných výrobků nebo dodat i atypický díl, který by vyřešil Váš problém s odvodem spalin. Pro odvod spalin od plynových spotřebičů nebo od spotřebičů na kapalná paliva může být kouřovod dodán i v lesklém provedení.

Galerie produktu

Nerezové vložky EW

Sada nerezových komínových vložek je určena zejména k montáži do zděných komínů vyžadujících opravu rekonstrukci.

Staré zděné komíny mohou být narušeny např. trhlinami při vyhoření sazí, působením kondenzátů a dehtů a nebo již nejsou vhodné pro připojení nových spotřebičů. Pokud Váš komín nesplňuje požadavky pro bezpečný a bezproblémový odvod spalin, je možné jej opravit touto sadou nerezových komínových dílů. Oprava se nazývá vložkování, kdy se nutné spodní díly vloží do komínu vybouraným otvorem a zbývající se postupně spouští a montují komínem shora. Při nutnosti zvětšit původní komínový průduch je možné použít metodu frézování.

Pro vložkování komínu je nutné použít správnou variantu komínových vložek dle normy, aby nemohlo dojít k poškození při provozu a nekontrolovanému úniku spalin a tím i k Vašemu ohrožení.

Galerie produktu

Další doplňky

Nabízíme komínové doplňky předních výrobců i nerezové příslušenství na míru.

Čistící prostředky

Odstraňovač sazí a dehtu pro krby a kamna Fermit

Odstraňovač sazí ve formě prášku je prostředek pro čištění krbů a vložek od sazí a dehtu. Lze ho použít pro všechny kotle a kamna s výjimkou ropy a zemního plynu. Je vhodný pro všechny krby, vložky a komíny. Přidává se do doutnajícího ohně, vypaří se a vytvoří povlak s katalytickým účinkem na vnitřní stěně komínu.

  • rozpouští velmi dobře saze a dehet
  • vhodný pro kamna na uhlí, topný olej i dřevo
  • vhodný pro otevřené krby a vložky
  • snadná aplikace

Čistič krbových skel Fermit

Čistič krbových skel je prostředkem na čištění sazí, dehtu, prachu z uhlí, mastnoty apod. Je vhodný nejen pro čištění krbových skel, ale i pečících trub, grilů, roštů a radiátorů (s výjimkou hliníku).

  • velmi vhodný pro odstranění sazí, dehtu a mastnoty
  • doporučen pro kov litinu a sklo
  • jednoduchý a účinný čistící prostředek
  • pojistný uzávěr

Kominictví BRUSS s.r.o.
Dobrovského 58 (mapy.cz)
702 00 Ostrava

Tel. a fax: +420 596 135 257
Mobil: +420 602 724 449
E-mail: bruss@bruss.cz

  1. Zde můžete vepsat a poslat nám objednávku nebo dotaz.
© Roman Bruss s.r.o.